Botim i kufizuar, emocione të pakufizuara

new ford ranger raptor special edition

I sigurt në rrugë, i patrembur jashtë saj

new ford ranger raptor special edition

Punoni shumë, luani ashpër

Ford ranger raptor

E ndërtuar për gjëra të mëdha

new ford ranger raptor special edition

FORD RANGER RAPTOR

Ranger Raptor nuk është një kamionçinë i zakonshëm, Raptor është një kamion i performancës 4x4. Edukuar nga qëndrueshmëria ikonë e Ford Ranger dhe e mbushur me ADN-në e performancës së Focus RS - Ford Ranger Raptor ka lindur për performancë jashtë rrugës.

Një dizajnuar posaçërisht, bi-turbo Ford 2.0-litërsh EcoBlue Diesel punon me një kuti ingranazhesh automatike me 10 shpejtësi dhe ndërruesit e marsheve me vozis. Dhe i pajisur me një sistem mbresëlënës të menaxhimit të të gjithë terrenit, Raptor është një kamion 4x4 që ofron përvojën më të mirë, si në rrugë ashtu edhe jashtë rrugës.

Ranger Raptor është një kabinë e dyfishtë, e njohur gjithashtu si një kabinë e ekuipazhit, që do të thotë se ka një kabinë me përmasa të plota dhe përfiton nga 4 dyer dhe hapësirë ​​​​të zgjeruar për këmbët. Ulëset e bollshme në rreshtin e dytë do të thotë se Raptor mund të sjellë me lehtësi miqtë dhe familjen tuaj për udhëtim.

Kur krahasohet me pjesën tjetër të linjës së Ranger, Ranger Raptor është një kamion i vogël për sa i përket ngarkesës ose hapësirës së ngarkesës, por Raptor kompenson me performancën e tij.

SHIKO ÇFARË RANGER RAPTOR MUND TË BËJ

SHIKONI ÇFARË E BËN TË NDRYSHËM

VEÇORITË KRYESORE

SISTEMI I MENAXHIMIT TË TERRENIT

Kur vozitni jashtë rrugës, çdo terren kërkon një qasje të ndryshme. Për t'ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga aftësitë 4x4 të Raptor, një Sistem i Menaxhimit të Terrenit ju mundëson të rregulloni në thelb nxitimin e marrjes 4x4, kontrollin e tërheqjes, ndjeshmërinë e drejtimit, sjelljen e ndërrimit të marsheve dhe më shumë. Zgjidhni nga gjashtë mënyra të ndryshme për të maksimizuar performancën në të gjitha kushtet: Modaliteti Normal, Modaliteti Sport, Modaliteti Grass, Gravel dhe Snow, Mod Mod and Sand, Modaliteti Rock dhe për performancë të pamposhtur jashtë rrugës, Modaliteti Baja.

DERA E PASME E LEHTË

Raptor tani është i disponueshëm me një derë të pasme Easy Lift. Dizajni i zgjuar e bën derën e pasme të kamionit tuaj 4x4 të ndjehet dukshëm më e lehtë dhe ju mundëson ta hapni dhe mbyllni me lehtësi.

GRILLË UNIKE, LIDHJE, Parakolp & TIPARE TË BRENDSHME

Grila unike e Ford Ranger Raptor, rrotat e aliazhit me goma për të gjithë terrenin dhe parakolpët e përparme dhe të pasme i japin Raptor pamjen e tij të veçantë. Grila Raptor me "FORD" me germa të theksuara përputhet me performancën mesatare dhe të ashpër. Ndërsa gomat 33-inç të të gjithë terrenit të Raptor-it që vijnë në rrotat e aliazhit 17-inç si standard, mburren me një model të saktë të hapit, jetëgjatësi më të gjatë të hapit dhe mure anësore më të forta se gomat standarde të fabrikës. Parakolpët unik të Raptor-it të përparmë dhe të pasëm përfundojnë më pas pamjen e jashtme agresive. Brenda, sediljet unike me ngrohje, timoni dhe pulti e bëjnë Ford Ranger Raptor një kamion luksoz.

KONTROLLI I ZBRITJES

Kontrolli i zbritjes nga kodra është projektuar për të rregulluar shpejtësinë tuaj në zbritje në kushte jashtë rrugës pa pasur nevojë të prekni frenat ose pedalet e gazit dhe funksionon si në marshin përpara ashtu edhe në mbrapa.

NDËRRUESI I MARSHIT

Ndërruesit e marsheve, të frymëzuara nga performanca, vendosin në majë të gishtave ndërrime të shpejta dhe pa mundim të marsheve. Dhe për shkak se ato janë montuar në timon, ju mund të ndërroni marshin në mënyrë më efikase dhe pa hequr duart nga timoni, kudo që jeni duke vozitur.

motorri FORD ECOBLUE

Motori më i avancuar me naftë 2.0-litërsh bi-turbo EcoBlue në Ranger Raptor është projektuar për më shumë fuqi, efikasitet më të mirë dhe emetime më të ulëta. Duke dhënë 213 PS dhe 500 Nm çift rrotullues, ky motor vendos një standard të ri për kamionët me performancë jashtë rrugës.