Business class per aventurierët

NEW FORD TOURNEO CUSTOM ACTIVE

Balanco punën me lojën

NEW FORD TOURNEO CUSTOM ACTIVE

NEW FORD TOURNEO CUSTOM ACTIVE

Seria e re Ford Active sjell ndryshime të fuqishme në Tourneo Custom. Ai ofron hapësirë të mjaftueshme deri në tetë persona, kështu që familje ose grupe të mëdha mund të ulen të qetë, me më shumë hapësirë ​​për bagazhet ose pajisjet e tyre. Sediljet e gjithanshme dhe të lëvizshme ju lejojnë të maksimizoni hapësirën e ngarkesës ose të ndryshoni rregullimin e ndenjëseve.

Një diferencial opsional mekanik me rrëshqitje të kufizuar rrit aftësinë, duke ju ndihmuar t'i çoni pasagjerët tuaj edhe në vendet më të largëta. Një dizajn i ri impresionues i jashtëm i lejon njerëzit të kuptojnë se Ford Tourneo Custom Active është një transportues njerëzish që do të thotë biznes, pavarësisht nëse jeni duke lëvizur në qytet ose duke e çuar familjen për një aventurë fundjave.

Karakteristikat kryesore

Me një dizajn të ri të guximshëm, ulëse fleksibël dhe trajtim i përmirësuar në rrugë të vështira, me një diferencial opsional mekanik me rrëshqitje të kufizuar Tourneo Custom Active vjen plot stil dhe do të trajtojë terrenin sfidues me lehtësi.

Dizajn që lëviz

Tourneo Custom Active është krijuar për shkathtësi dhe aftësi. Shiritat e çatisë me gjatësi të plotë ju lejojnë të rrisni hapësirën e bagazhit kur është e nevojshme. Ndërkohë që stili me dy ngjyra, disqe unike celiku 17”, shkallët anësore dhe grila aktive e nënshkrimit krijojnë një pamje të re të fuqishme.

Arratisuni në rehati

Sediljet e pjesshme prej lëkure të premium me qepje unike "Nordic Blue" sigurojnë që deri në 8 persona të ulen me rehati dhe stil. Vendet mund të palosen dhe hiqen për të maksimizuar hapësirën e ngarkesës dhe rreshti i dytë mund të kthehet për të krijuar një rregullim të ndenjëseve në stilin e konferencës. FordPass Connect lejon deri në 10 pajisje të përdorin Wi-Fi në bord. Është mënyra e përsosur për familjet e mëdha që të kalojnë nga A në B përmes X, Y dhe Z.

Teknologji e avancuar e motorit

Me një sërë motorësh të avancuar 2.0-litërsh Ford EcoBlue me naftë, Tourneo Custom Active është sa i fuqishëm dhe efikas. Me një zgjedhje prej dy fuqive, duke ofruar deri në 185 PS , 415 Nm tork dhe një transmetim automatik opsional. Cilindo që të zgjidhni, çdo motor plotëson standardet e rrepta të emetimeve Euro 6.2.

Karakteristika të avancuara

Tourneo Custom Active me transmision manual është i disponueshëm me një sistem të avancuar që është ndërtuar për t'ju ndihmuar të përballoni me lehtësi terrenin sfidues. Diferenciali opsional me rrëshqitje të kufizuar mekanike redukton rrotullimin e padëshiruar të rrotave, veçanërisht në sipërfaqe të lirshme ose të pabarabarta, duke e drejtuar fuqinë te rrota me tërheqjen më të madhe. Kjo ju ndihmon të ecni përpara dhe përmirëson stabilitetin e automjetit kur ju nevojitet më shumë.